Minęła świąteczna gorączka i mamy wreszcie czas na wspomnienie miłej wizyty jaką złożyły nam dzieci ze szkoły podstawowej w Pusznie.

Po tym jak mali uczniowie zapoznali się ze zwyczajami panującymi w bibliotece i dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem, przyszła pora na lekcje biblioteczne. Na pierwszy ogień wzięliśmy podstawowe zasady programowania i na prostych przykładach pokazaliśmy, że w otaczającym nas świecie jest mnóstwo urządzeń, które trzeba programować, a najlepszym koderem w domu często okazuje się być mama 🙂 Następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych – młodzi programiści najpierw sterowali „robotem” Marcinem, a potem zaczęli zabawę z robotami Photon. Był śmiech, zdrowa konkurencja i sporo pozytywnych emocji.

Po skończonej lekcji robotyki dzieci dostały kredki i specjalnie przygotowane plansze z kolorowankami, które miały tę magiczną właściwość, że ożywały i wchodziły w interakcję z otoczeniem. Nasz nowoczesny biblioteczny sprzęt do generowania rzeczywistości wirtualnej podobał się i wzbudził wiele okrzyków zachwytu wśród milusińskich.

Zajęcia spodobały się dzieciom, a my dostaliśmy masę zapewnień, że nasza fajna biblioteka będzie przez nie odwiedzana regularnie. Takie deklaracje zawsze działają na nas motywująco i już zaczynamy obmyślać plan kolejnych lekcji 🙂