+ 48 81 827 21 85 info@fajnabiblioteka.pl

O NAS

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim funkcjonuje w strukturach Opolskiego Centrum Kultury. W 2015 roku budynek biblioteki przeszedł  generalny remont dzięki udziałowi w programie Priorytet „Biblioteka”+ Infrastruktura Bibliotek”. Dysponujemy nowoczesnym systemem bibliotecznym MAK, posiadamy podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz udogodnienia dla matek z małymi dziećmi – kojec, przewijak i pluszaczki 🙂

Organizujemy wystawy, konkursy, spotkania z pisarzami, warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy, a także zajęcia dla dzieci i młodzieży. Posiadamy bogate zbiory, na które składają się książki, audiobooki, gry planszowe, filmy edukacyjne i czasopisma.

Nasza placówka bierze udział w wielu różnych projektach. Wynikiem uczestnictwa w projekcie „Seniorzy w Akcji” było stworzenie „Foto-dźwiękowej mapy Opola Lubelskiego. „Tablety w Twojej bibliotece” – to projekt, dzięki któremu biblioteka pozyskała dla swoich użytkowników 3 tablety Apple.

Posiadamy wypożyczalnię odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących „Czytak”. Udostępniamy czytelnikom Cyfrową Wypożyczalnię Publikacji Cyfrowych „Academica” – to system udostępniania publikacji cyfrowych do celów badawczych lub poznawczych.

Bierzemy udział w projekcie: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Współpracujemy z Zakładem Karnym w Opolu Lubelskim pod hasłem: Nie ma wyroku na dostęp do kultury. Organizujemy spotkania czytelnicze dla osadzonych, udostępniamy swoje zbiory.

W bibliotece działają również kluby, które cieszą dużym zainteresowaniem – Klub Ambitnej Książki oraz Klub Globtrotera.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!

Kierownik Biblioteki – Małgorzata Pidek

Wypożyczalnia dla Dorosłych

Grażyna Berlińska

Elżbieta Złotucha

Wypożyczalnia dla Dzieci

Wioleta Bucior

Hanna Ostrowska

Oddział Pedagogiczny

Grażyna Strawa

Pomoc Biblioteczna

Dorota Czajka

Nowe Media

Marcin Iwaniak

1
Mógł On, możemy i my - "BANKSY. Stanowisz akceptowalny poziom zagrożenia, gdyby było inaczej, wiedziałbyś o tym" Patricka Stewarta - już w naszej bibliotece 🙂
Udostępniajcie dobrą nowinę!
#fajnabiblioteka #opolelubelskie #banksy #dobraksiazka #lubieczytac
Uwaga! Uwaga! Uwaga!
Mamy dla Was informację o Zwycięzcach konkursu "Książka na wakacjach", oto oficjalne wyniki:
- Stykaczu (Instagram)
- Zofia Krzyżanowska (Facebook)
- Monika Teresińska (Facebook)
- Malwina Bucior (Facebook)
Dla wszystkich Laureatów mamy atrakcyjne nagrody książkowe. Po odbiór nagród zapraszamy jutro o godz. 10.00 na skwer miejski przy ul. Ogrodowej - książki zostaną wręczone podczas akcji Narodowe Czytanie.
0
UWAGA! Wreszcie mamy dla Was WAKACYJNY KONKURS!
Zasady: - zrób zdjęcie z książką w ciekawym miejscu,
- umieść je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie,
- dodaj hasztag: #fajnabiblioteka - ustaw post jako publiczny (inaczej go nie zobaczymy)
Zabawa trwa do końca wakacji, każdy może wstawić dowolną ilość zdjęć. Spośród wszystkich biorących udział w konkursie rozlosujemy atrakcyjne nagrody!
#nie_mam_bloga_o_ksiazkach
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim
UWAGA! Wreszcie mamy dla Was WAKACYJNY KONKURS!
Zasady: - zrób zdjęcie z książką w ciekawym miejscu�����,
- umieść je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie,
Zabawa trwa do końca wakacji, każdy może wstawić dowolną ilość zdjeć. Spośród wszystkich biorących udział w konkursie rozlosujemy atrakcyjne nagrody! �����������
Michał Witkowski - Wymazane