+ 48 81 827 21 85 info@fajnabiblioteka.pl

O NAS

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim funkcjonuje w strukturach Opolskiego Centrum Kultury. W 2015 roku budynek biblioteki przeszedł  generalny remont dzięki udziałowi w programie Priorytet „Biblioteka”+ Infrastruktura Bibliotek”. Dysponujemy nowoczesnym systemem bibliotecznym MAK, posiadamy podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz udogodnienia dla matek z małymi dziećmi – kojec, przewijak i pluszaczki 🙂

Organizujemy wystawy, konkursy, spotkania z pisarzami, warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy, a także zajęcia dla dzieci i młodzieży. Posiadamy bogate zbiory, na które składają się książki, audiobooki, gry planszowe, filmy edukacyjne i czasopisma.

Nasza placówka bierze udział w wielu różnych projektach. Wynikiem uczestnictwa w projekcie „Seniorzy w Akcji” było stworzenie „Foto-dźwiękowej mapy Opola Lubelskiego. „Tablety w Twojej bibliotece” – to projekt, dzięki któremu biblioteka pozyskała dla swoich użytkowników 3 tablety Apple.

Posiadamy wypożyczalnię odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących „Czytak”. Udostępniamy czytelnikom Cyfrową Wypożyczalnię Publikacji Cyfrowych „Academica” – to system udostępniania publikacji cyfrowych do celów badawczych lub poznawczych.

Bierzemy udział w projekcie: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Współpracujemy z Zakładem Karnym w Opolu Lubelskim pod hasłem: Nie ma wyroku na dostęp do kultury. Organizujemy spotkania czytelnicze dla osadzonych, udostępniamy swoje zbiory.

W bibliotece działają również kluby, które cieszą dużym zainteresowaniem – Klub Ambitnej Książki oraz Klub Globtrotera.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!

Kierownik Biblioteki – Małgorzata Pidek

Wypożyczalnia dla Dorosłych