16 maja 2022 r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż prac Pani Natalii Hubal – Rusyn. Artystka urodziła się w malowniczym miasteczku Mukaczewo, mieszczącym się na zachodzie Ukrainy. Tam ukończyła 5 letnią  Szkołę Plastyczną. Następnie zdała do Technikum Plastycznego w mieście Stryj, po którym otrzymała tytuł malarza na szkle i drewnie. Aby doskonalić swój warsztat artystyczny ukończyła studia na Instytucie Reklamy i Desingu w Kijowie. Obecnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w Centrum Kultury w Poniatowej jako instruktor plastyki.

Zgromadzeni goście na wernisażu mogli oglądać prace wykonane różnymi technikami: akwarela, tempera, węgiel, tusz i pióro, kredki akwarelowe, linoryt, kalko-grafia oraz techniki mieszane. Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca w budynku biblioteki, w Wypożyczalni dla dorosłych.

Cieszymy się, że miejska biblioteka jest miejscem tak udanych wydarzeń i mamy nadzieję, że tego rodzaju spotkań będzie więcej, a nasza społeczność pozna i odkryje jeszcze wielu lokalnych Twórców. Dziękujemy!