Dzień Flagi jest jednym z najmłodszych polskich świąt narodowych. Obchodzimy go 2 maja, począwszy od 2004 roku. W tym dniu chcemy okazać szacunek naszej fladze narodowej, wywieszając ją w widocznych miejscach. W całej Polsce organizowane są różne uroczystości patriotyczne. Niektórzy noszą w tym dniu biało-czerwone kotyliony. W ramach obchodów tego dnia w naszej bibliotece w pierwszych tygodniach maja odbyły się cykle zajęć dla wszystkich grup przedszkolnych.

Podejmując temat patriotyzmu w grupach czytane zostały utwory o tematyce patriotycznej: wiersze o fladze, o Polsce, recytowały „Katechizm polskiego dziecka” rozwiązywały zagadki, śpiewały hymn Polski przyjmując właściwą postawę, rozpoznawały symbole narodowe. Realizacja powyższych zadań wpłynie na większą świadomość dzieci na temat naszego kraju, ich poczucie tożsamości narodowej.

Zdjęcia: Agnieszka Czerepak, Karolina Pietrys