Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z lokalną poetką Panią Zofią Bigos. Wiersze Pani Zofii są mocno związane z naszą miejscowością, osoby czytające strofy jej poezji mogą spotkać między wersami znane postacie, często mijane na ulicy, bądź mieszkające w sąsiedztwie. Tytuł tomiku – „Spojrzenie i pamięć” najlepiej opisuje tematykę wierszy, Poetka stara się ocalić od zapomnienia tych, którzy odeszli, utrwalić wspomnienia z dzieciństwa i opisać zmiany zachodzące w jej otoczeniu. Napisany jasnym językiem i pięknie zilustrowany przez uczniów Pani Zofii tomik jest niewątpliwie pozycją, z którą każdy kochający naszą „małą ojczyznę” powinien się zapoznać.

Spotkanie odbędzie się w czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim, 18 września o godzinie 17.00