5 października, w piątek miało miejsce kolejne cykliczne wydarzenie jakim jest Noc Bibliotek. Tego wieczora w bibliotekach w całej Polsce organizowane są specjalne wystawy, spotkania i atrakcje dla Czytelników. Nie inaczej było tym razem –  rozpoczęliśmy od wernisażu wystawy „Welony i garnitury” przygotowanej przez niezwykle aktywną seniorkę – Panią Jadwigę Korziuk-Zalewską. Tematem wystawy była moda ślubna na fotografiach na przestrzeni dziesięcioleci. Zaprezentowane zostało ponad 100 fotografii i „monideł”, na których mogliśmy podziwiać przodków pozujących do zdjęć w strojach ślubnych. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, co ciekawe na wernisażu obecna była część osób, które znajdowały się na zdjęciach – i musimy to przyznać – osoby te wcale się nie zmieniły :).

Drugą atrakcją, którą przygotowaliśmy była „Piżamowa gimnastyka” – propozycja dla osób chcących bardziej aktywnie spędzić wieczór. Spokojną salę oddziału dla dorosłych wypełniła feeria różnobarwnych piżam, w które odziane były ćwiczące Panie. Pod znakomitym przewodnictwem profesjonalnej fizjoterapeutki Katarzyny Śmiech wykonywano szereg ćwiczeń relaksacyjnych takich jak „energetyczne ziewanie”, „pompowanie piętą” i wiele innych…

Noc Bibliotek nie mogłaby się odbyć bez udziału najmłodszych Czytelników – nasi Milusińscy przybyli do biblioteki o godzinie 19.00 uzbrojeni w śpiwory, poduszki i przytulanki. Specjalnie dla nich prezentowaliśmy film „Ptyś i Bill”, nakręcony na podstawie popularnego francuskiego komiksu. Na kinomanów czekał ciepły popcorn serwowany w firmowych tutkach. Film się podobał, nikt nie zasnął i wszyscy dobrze się bawili.

Podsumowując, cieszymy się z tego, że nasze wydarzenie wzbudziło aż takie zainteresowanie lokalnej społeczności, jest to dla nas wielce motywujące i napędza do wymyślania kolejnych eventów. Zapraszamy do biblioteki, tu jest po prostu fajnie!

Zdjęcia: Monika Przychodzeń