Równo tydzień po niezwykłym wydarzeniu jakim były „Opolskie Spotkania z Poezją”, publikujemy naszą fotorelację.

21 marca – Światowy Dzień Poezji – był okazją do jedynego w swoim rodzaju wydarzenia kulturalnego. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Opolskim Centrum Kultury oraz Panią Dorotą Chołody zaprosiła Poetki i Poetów na spotkanie autorskie w Muzeum Multimedialnym.

„Opolskie Spotkania z Poezją” to konfrontacja różnorodnych stylów, interpretacji oraz intensywności wyrazu, to również niezwykła uczta dla ducha i absolutne „must be” dla osób kochających poezję. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć i słuchać siedmiu Artystów prezentujących swoją wiersze, a także posłuchać muzyki i śpiewu. Poetki i Poeci, którzy zaszczycili nasz skromny wiosenny event to:
Agata Lalik
Katarzyna Ligocka „Darsky”
Józef Bilski „Czarny”
Jeremi Jastrzębski
Tomasz Kowalczyk
Artur Konrad Żołądź
Dorota Chołody
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili: zespół muzyczny „Wega” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim pod kierownictwem Pani Jolanty Szczupak oraz bieszczadzki bard – Andrzej Czyż.

Na spotkanie złożyły się dwa poetyckie „sety” w czasie których, usłyszeliśmy kilkadziesiąt wierszy w oryginalnej interpretacji Autorów oraz zaśpiewanych w mistrzowski sposób przez Pana Andrzeja Czyża przy akompaniamencie gitary. Poeci mieli okazję przedstawić swoje ulubione utwory, usłyszeliśmy też kilka absolutnych premier. NIezwykle interesujące były historie opisujące okoliczności powstawania wierszy, szczegóły procesu twórczego, a także poetyckie anegdoty.

Dziękujemy pięknie wszystkim Poetkom i Poetom, licznie przybyłym Gościom oraz Pani Dorocie Chołody, bez której spotkanie by się nie odbyło.

zdjęcia: Wioleta Bucior