Już po raz kolejny nasza placówka brała udział w wydarzeniu pn. Narodowe Czytanie. Tym razem utworem literackim prezentowanym w ramach akcji była sztuka Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Fragmenty dramatu czytali uczniowie szkół z terenu gminy Opole Lubelskie, byli to:

• Maja Szafran i Natalia Majewska ze wsparciem p. Anny Kręcisz-Roli ze Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Kluczkowicach,
  • Wiktoria Starek i Gabriela Grzesik z Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lubelskim,
  • Julia Rola i Antoni Śliwa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim,
  • Karolina Strawa i Mateusz Goliszek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim,
  • Kinga Niewiadomska reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim,
  • Adrianna Babska, Julia Banaś i Jeremi Kociuba ze Szkoły Podstawowej w Niezdowie.

W rolę bohaterek książki wcieliły się również nasze bibliotekarki – Agnieszka Czerepak i Karolina Pietrys.

Czytający zaprezentowali wysoki poziom znajomości utworu oraz niezwykle udane interpretacje niełatwego tekstu. W tym miejscu dziękujemy wszystkim osobom, a szczególnie Paniom Bibliotekarkom szkolnym za doskonałe przygotowanie młodzieży do występu.

Narodowe Czytanie poprzedziła prezentacja Pani Ewy Śmiech, która opowiadała o nowym wydawnictwie pod jej redakcją – „Wiersze wybrane poetów opolskich”. Książka zawiera antologię poezji poetów związanych z naszym miastem i  serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą ciekawą pozycją.

Dziękujemy wszystkim czytającym oraz osobom, które ich wspierały, cieszymy się również z licznie przybyłej publiczności i zapraszamy już za rok na wspólne czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Zdjęcia: Agnieszka Czerepak