Już po raz kolejny nasza (fajna!) biblioteka stała się częścią ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku bohaterem wydarzenia była książka Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Wybrane fragmenty tej wciąż aktualnej pozycji odczytywane były na skwerze miejskim przy ulicy Ogrodowej. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ stanowi część przestrzeni miejskiej poddanej w ostatnim czasie rewitalizacji, czyli odnowieniu, którego temat tak często w swej książce przytacza Żeromski.

Przed czytaniem odbyła mi się miła uroczystość – wręczono nagrody Zwycięzcom konkursu „Książka na wakacjach”, następnie zgromadzeni mieszkańcy mogli posłuchać fragmentów książki w wykonaniu m. in. Pana Burmistrza Dariusza Wróbla, szefowej Uniwersytetu Trzeciego wieku – Pani Haliny Złotuchy, a także licznie przybyłych uczniów szkół z całej gminy.

Kolejna edycja „Narodowego Czytania” już za rok, ale pamiętajcie, że biblioteka czynna jest cały czas 🙂

Zapraszamy!

Autorzy zdjęć: Wioleta Bucior i Michał Czajka – Dziękujemy!